Some people have comment that they can’t wear wool because it’s itchy. They think they’re allergic to it. It’s true – some people are, but it’s quite rare. In other cases, the wool itches for different reasons.

Here are 5 reasons why wearing wool could make you itch.

1. Real wool allergy – An allergy to sheepswool is actually caused by lanolin, the oil in a sheep’s fleece. Allergy symtoms are a red skin rash, with a runny nose, sneezing, breathing problems and red eyes . Lanolin allergy is extremely rare !

2. Other allergies:

If you are wearing sheepswool and you experience a runny nose, red eyes or breathing problems, but the symptoms are not on your skin – then you may be allergic to:

 • Chemically treated materials – dyes and cleaning chemicals used in some manufactures and You could be allergic to the cleaning chemicals in the wool garment
 • Dust mites – you may be allergic to dust mites in the wool garment

3. Fiber texture and qualities – such as length and thickness, may play parts in causing skin discomfort.

4. Herbal parts in knits – you may find some herbal parts in your natural wool knitwear and it could be the reason why your skin is irritated.

5. Sensitive skin – this is by far the most common cause of a skin reaction to wool. Sensitive skin can be so irritated by sheepswool that a rash develops which looks very like an allergic reaction. If you only suffer skin symptoms while wearing wool, and do not have a reaction to lanolin alone, it’s very likely that your delicate skin is simply reacting to the short, bristly fibres in a lot of sheepswool.

 • Thickness of the skin – with thinner skin being more sensitive
 • Age – younger folks have thinner skin and so may be more sensitive
 • Temperature – the itch increases with heat
 • Moisture on the skin – the more the itchier

5 lihtsat põhjust miks villane rõivas võib ajada su naha kihelema

Mõned inimesed ütlevad, et nad ei saa kanda villast, kuna see ajab sügelema. Nad arvavad,et on villasele allergilised. See võib tõsi olla– mõni inimene on villasele allergiline, kuid see on üsna haruldane. Enamustel juhtudel võib villane nahka ärritada väga lihtsatel põhjustel.

Siin on loetletud 5 põhjust, miks villane võib su nahka ärritada:

1. Tõeline villa allergia – päris allergia lambavilla vastu põhjustab tegelikult lanoliin, rasvataoline aine, mis pärineb lambavillast. Allergia sümptomid on punane lööve nahal, nohu, aevastamine, hingamisraskused ja punased silmad. Allergia lanoliini vastu on väga haruldane!

2. Teised allergiad:

Kui sa kannad lambavillaseid rõivaid ja sul esineb nohu, punaseid silmi või hingamisraskusi aga nahal sümptomid puuduvad, siis sa võid olla allergiline järgmiste asjade suhtes:

 • Keemiliselt töödeldud materjalid – Sa võid olla allergiline keemilistele ainetele, mida kasutatakse suurtes villa tööstustes; valgenditele ja puhastusainetele, mida kasutatakse mõningates tööstustes villa töödeldes.
 • Tolmulestad – Sa võid olla allergiline tolmulestadele, mis pesitsevad villases rõivas

3. Villakarva omadused ja kvaliteet –Villkarval on väga palju erinevaid tehnilisi omadusi: peenus, pikkus, tugevus, venitatavus, elastsus, värvus, niiskus jm. On teada, et villkarva diameetrist sõltub ka toodete torkivus. Kui vill on jämedam kui 30 µm, siis kootud esemed on sõltuvalt villa peenusest vähem või rohkem torkivad (Naylor, 1992).

4. Taimsed jäägid kudumis – Naturaalsest lõngast võib leida taimseid jääke. Taimsete jääkide hulk villas on seotud loomade pidamisviisi ja kasvatamisega ning villa töötlemisega. Lõpptoodangusse jäänud taimsed jäägid võivad ärritada nahka.

5. Õrn nahk – see on kindlasti levinuim põhjus, miks villane võib ärritada nahka. Nahaärritus võib välja näha nagu allergiline reaktsioon. Kui sa villase kandmisel vaevled ainult nahaärrituse käes ja sul ei teki mitte mingisugust reaktsiooni lanoliini suhtes, siis on sul suure tõenäosusega lihtsalt õrn nahk, mida lühike villakarv ärritab.

 • Naha paksus – õhem nahk on tundlikum
 • Vanus – noortematel inimestel on õhem nahk ja seega võib see olla ka tundlikum
 • Temperatuur – sügelus kasvab kuumusega
 • Naha niiskusmida niiskem, seda sügelevam